Elfelejtett jelszó?

Templom újraszentelés Kurityánban

A teljes körű állagmegóvás érdekében a Kurityánért Alapítvány 2009-ben pályázatot nyújtott be az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében. A 2011-ben elnyert 9 millió forintból a kurityáni evangélikus templomot újították fel kívül, belül. A vakolás, a lábazat, a homlokzat, a tető, a fedélszerkezet, a nyílászárók, a bádogozás, a burkolat és a tető újra régi fényében ragyog. Így a Pálos romkolostor, és a Pallavicini kastély mellett Kurityán ismét bátran büszkélkedhet egyetlen templomával, amelyet június 1-én, a község és az egyházak közös ünnepén dr. Fabiny Tamás püspök szentelt újjá. Az ünnepi közgyűlés keretében Balázs Tibor, a szórványt gondozó sajókazai lelkész, illetve Varga Lajosné, a Kurityánért Alapítvány elnöke számoltak be a munkálatokról.

Esemény megnevezése:
Időpont: 2013. június 01., 15:00 meddig:
2013. június 11., 17:30
Helyszín: Kurityán, evangélikus templom
Név
Esemény hozzáadása a naptárhoz vCal
iCal

Több információ erről az eseményről