Elfelejtett jelszó?

Erős Vár a mi Istenünk! Szeretettel üdvözöljük a Borsod-Hevesi Evangélikus Egyházmegye honlapján!

S vezérel téged az Úr szüntelen, megelégíti lelkedet nagy szárazságban is, és csontjaidat megerősíti, és olyan leszel, mint a megöntözött kert, és mint vízforrás, amelynek vize el nem fogy.” Ézsaiás 58;11

A Borsod-Hevesi Egyházmegye, illetve annak elődje, elődjei a Magyarországi Evangélikus Egyház szerves és értékes része évszázadok óta, ugyanakkor jelenleg talán a legtöbb kihívással szembesülő közössége.
Olyan közösségekben élünk ebben az egyházmegyében, melyeknek több száz éves történetük van.  Az előttünk jártak tapasztalatai, életpéldája, kitartása megsokszorozzák az erőnket, ugyanakkor felelősséget is ró ránk: az itt, sokszor szórványban és kisebbségben élő evangélikusságnak az összetartása, hagyományaink, hitünk, vallásunk megőrzése és átadása minden eddiginél fontosabb feladat. Bizonyos tekintetben minden itt élő evangélikusra missziós feladat hárul.

Az egyházmegye  kilenc anyagyülekezetébe mindösszesen 3500 evangélikus tartozik, aki Arnót-Újcsanálos, Diósgyőr, Diósgyőr-Vasgyár, Eger, Fancsal-Hernádvécse, Miskolc, Ózd-Putnok, Sajókaza, az Eger és környéke gyülekezetek településein és annak szórványában élnek.

Ebben a helyzetben 2013. februárjában állt fel az új egyházmegyei elnökség, akinek küldetése, hogy a térségben élők lelki és hitbéli gyarapodását szolgálják, a gyülekezeteket támogassák és egyházunk regionális láthatóságát biztosítsák.

Esperes: Buday Barnabás
Felügyelő: Gyuris Miklós